4 Adımda Araç Plakası Nasıl Yapılır? Metal Damgalama Talimatları

4 Adımda Araç Plakası Nasıl Yapılır? Metal Damgalama Talimatları

4 Adımda Araç Plakası Nasıl Yapılır: Metal Damgalama Talimatları

Bir arabanın yolda yasal olarak çalışabilmesi için araç plakaları gereklidir. Tüm dünyada otomobil kullanıcılarının sayısının artmasıyla, otomobil plakalarına olan ihtiyaç da artıyor.

Bu yazıda size bir plakanın nasıl üretildiğini göstereceğiz. (Talimatları bu video bağlantısında da bulabilirsiniz: https://youtu.be/-A3KB7iz4Ho
Aşama 1
Metal malzemeyi çözmemiz gerekiyor. Sonra düzeltin. Bu süreçte HONGER Makine'nin "2'si 1 arada açıcı düzleştirici" makinesini kullanıyoruz.
Adım 2
Metal saca önceden basılmış bir sac uygulayacağız. Bu önceden basılmış tabaka, levhanın ana rengine sahiptir. Levha üzerindeki kaplamada da yansıtıcı malzeme vardır. Bu süreçte bir "laminasyon makinesi" kullanıyoruz.
Aşama 3
Kaplanan rulo sac, kalıplarla monte edilen pres makinesine beslenir. Ardından, gerekli anahat şekline sahip kapalı bir metal boşluk elde ederiz. Bu işlemde bir besleyici , pres makinesi ve HONGER Makinesinden bir çift kalıp kullanılır.
4. adım
Yükseltilmiş karakterleri oluşturmak için metal boşluğu damgaladık ve karakterler mürekkeple renklendirildi. Bu işlemde, ısıyla baskı filmlerinin yanı sıra bir oyma makinesi ve bir ısı presleme makinesi kullanılmaktadır.
VİDEO BAĞLANTISI
Bu 4 adımdan sonra araç plakası bitirilir. Yansıtıcı kaplama, kolluk kuvvetleri için plakaların farların veya el fenerlerinin ışığında okumasını kolaylaştırır ve otoyolda bir güvenlik cihazı olarak daha etkilidir.

HONGER MACHINE'dan bu makaleyi faydalı bulacağınızı umuyoruz.
HONGER Machine (www.hongerjixie.com), açıcılar, düzleştiriciler, besleyiciler ve pres makineleri gibi metal damgalama makineleri üreten Çinli profesyonel bir üreticidir .
Başka sorularınız varsa, lütfen bize export@he-machine.com adresine ücretsiz bir e-posta gönderin .